top of page
Szukaj

Za co jesteś wdzięczny?
Któregoś dnia przeczytałem w książce, że każdy ma coś, za co może być wdzięczny. Pomyśl o tym. Często ludzie narzekają, że nie mają jeszcze swojego mieszkania lub domu, nie mają drugiej połówki, nie są szczęśliwi w swojej pracy, nie stać ich na nowe auto, telefon czy wakacje w tropikach.


Jak często Twoi znajomi wyliczają rzeczy, za które są wdzięczni w swoim życiu? Uważam, że zbyt wiele uwagi kierujemy na brak czegoś, zamiast cieszyć się błogosławieństwami które nas otaczają!


Kiedyś oglądałem dokument o osobach bezdomnych. Dobrze pamiętam ten dzień i to jak bardzo byłem wdzięczny za dach nad głową, kolację, łóżko, piżamę, ogrzewanie i ciepły prysznic. Wszystkie z powyżej wymienianych rzeczy traktujemy jak coś podstawowego, może nawet jak coś co nam się należy, ale na pewno nie jak luksus.


Innym razem byłem na Zanzibarze i widziałem w jakich warunkach mieszkają ludzie na tej pięknej wyspie. Mój przewodnik nie miał w domu prądu ani bieżącej wody, a duża część populacji nie miała pracy. Pomyślałem o tym, jakim szczęściarzem jestem pomimo że na tamten czas nie lubiłem swojej pracy :).


Masz stary samochód? Pomyśl o ludziach którzy nie mają żadnego! Pomyśl o krajach pogrążonych od lat w wojnie, o biedzie, głodzie, braku edukacji w poszczególnych krajach i braku perspektyw. Chyba nie masz aż tak źle prawda? Może jesteś zdrowy, masz gdzie mieszkać, masz stały przychód, lodówkę pełną jedzenia, wspaniałą żonę i cudowne dzieci. Może byłeś w tym roku na wakacjach o których marzyłeś a możne nic z tych aspektów nie jest tak jak tego chcesz ale wierzysz że wszystko się ułoży w odpowiednim czasie i za to jesteś wdzięczny!


Jeśli wysyłasz uczucie wdzięczności, wszechświat dostarczy Ci jeszcze więcej sytuacji, okoliczności i ludzi którzy sprawią, że znów ją poczujesz :).


Wypisz na kartce wszystko za co jesteś wdzięczny, rób ten proces regularnie a dotrzesz do momentu w którym nie będziesz mógł przestać pisać!


27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page